Terapinis ūkis
Terapinis ūkis - pagrindinis ir svarbiausias mūsų projektas. Seno Strūnaičio buvusios mokyklos pastatų komplekse kuriame bendruomenę, kuri, taikydama ūkininkavimo praktikas siekia terapinių tikslų. Šiame ūkyje dirbame su jaunuoliais iš rizikos grupių, kurie veikdami komandoje, būdami natūralioje aplinkoje ir darydami prasmingus ūkio darbus siekia grįžti arba į švietimo sistemą arba į darbo rinką. Programa trunka metus laiko.
KAIP ŪKIS GALI BŪTI TERAPINIS?
Jaunuoliai atvyksta į Strūnaičio buvusią mokyklą apsuptą gamtos ir praleidžia ten visą dieną nuo 9 iki 16 val. kartą per savaitę. Tai visos dienos patyrimas grupėje, kuris prasideda bendru ratu pasidalinant tuo, kas šiandien svarbu. Vėliau dalyviai lydimi specialistų komandos (psichologo, socialinio darbuotojo, pedagogo) pasiskirsto darbus ir atlieka kasdienes veiklas, tokias kaip maisto gaminimas, gyvūnų, aplinkos, augalų priežiūra, tvarkymasis, rankdarbiai ir kt.
Jaunuoliai veikdami ūkyje gali atrasti, kas jiems sekasi, susidurti su iššūkiais ir juos įveikti, atrasti būdus bendrauti ir dirbti kartu su kitais, taip pat atsipalaiduoti, jaustis saugūs. Tokiu būdu siekiama jiems padėti atkurti sutrūkinėjusius ryšius su savimi, kitais asmenimis bei išoriniu pasauliu. Tai vyksta per tris pagrindinius elementus:
- buvimą natūralioje aplinkoje;
- socializaciją;
- prasmingą veiklą.
Terapinio ūkio programų poveikį pažeidžiamoms socialinėms grupėms tyrinėja Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Italijos ir Lenkijos mokslininkai. Jie pastebi, kad jaunuoliai gaudami šią paslaugą jaučia mažiau streso, lavina socialinius įgūdžius, labiau pasitiki savimi ir kitais, todėl lengviau gali prisitaikyti bendruomenėje.
Apie programą galima daugiau pasiklausyti radijo laidoje: